Newslettery jako rozpraszacze

Czy wiesz, ile czasu kradną Ci powiadomienia?

Ważna rozmowa, a może praca wymagająca pełnej koncentracji. Przerwane nagle sygnałem powiadomienia. Sprawdzasz, czy to coś istotnego (np. oczekiwany mail od kontrahenta). Nie tym razem, oczom ukazuje się newsletter z nową promocją na zakup artykułów spożywczych. Dobrze wiedzieć, były plany na zakupy po pracy. Jednak w tym momencie tracisz tylko czas, a Twoja uwaga zostaje rozproszona. Nic wielkiego, to przecież tylko kilka sekund i wrócisz do swoich zajęć. Niestety, ale prawda jest inna – niechciane powiadomienia zabierają Ci więcej, niż myślisz.

Codziennie otrzymujemy dziesiątki maili związanych ze sprawami prywatnymi oraz zawodowymi, wybranymi newsletterami i narzuconymi wbrew woli reklamami. Warto zaznaczyć, że nawet najbardziej pożądana wiadomość może przyjść w niewłaściwym czasie. Trudno jednak oprzeć się pokusie sprawdzenia źródła kolejnego powiadomienia. W ten sposób wpadamy w pułapkę, każda wiadomość tworzy rozkojarzenie. Jakie są skutki?

BeeUpdated Article Image

Zaburzona efektywność

Przeczytanie lub zerknięcie na przysłanego maila zajmuje dosłownie chwilę. Powrót zaś do poprzedniego poziomu koncentracji to znacznie dłuższy proces. Im więcej maili odebranych w niedogodnych momentach, tym więcej czasu tracimy codziennie. Profesor Russell Johnson przeprowadził badania, które miały na celu sprawdzić negatywne skutki częstego sprawdzania skrzynki pocztowej. Okazało się, że przeciętny pracownik z powodu rozpraszania uwagi mailami, potrzebował (łącznie) ponad 90 min dziennie na powrót do stanu swojej naturalnej wydajności. Jednym z proponowanych przez prof. Johnsona rozwiązań było wybieranie konkretnych godzin w ciągu dnia na sprawdzanie wiadomości. Jak sobie na to pozwolić, gdy np. ten sam adres e-mail używamy do komunikacji biznesowej i ulubionych newsletterów? Czy są jakieś sposoby na oddzielenie (wyłączenie) powiadomień ze względu na rodzaj?

Zapanuj nad powiadomieniami dzięki BeeUpdated

Istnieje skuteczne rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią sobie newslettery i równocześnie sami chcą decydować, kiedy je sprawdzać. BeeUpdated to nowoczesny i osobisty czytnik newsletterów. Sprawdzi się, jeśli chcesz przekierować wybrane subskrypcje ze swojego głównego e-maila do innego miejsca. Zastanawiasz się, jakie są zalety takiego działania?

  • Twoja skrzynka pocztowa będzie bardziej przejrzysta i zmniejszy się ryzyko spamu (niektóre newslettery mogą rozdawać Twój adres zewnętrznym reklamodawcom).
  • W BeeUpdated możesz całkowicie wyłączyć powiadomienia z newsletterów i czytać je wtedy, kiedy Ty zdecydujesz (bez rozkojarzeń, bez tracenia czasu na ciągłe zerkanie w ekran na dźwięk powiadomień).

To nie wszystko, szybsze czytanie wiadomości (zawartość maili widoczna od razu), możliwość tworzenia kategorii i wiele innych opcji. Masz dosyć rozpraszania swojej koncentracji w najmniej odpowiednich chwilach? Może po prostu szukasz wygodnego programu do obsługi newsletterów? Zarejestruj się za darmo na BeeUpdated i sprawdź, czy znajdziesz tam funkcje, których szukasz.

BeeUpdated Promo Image