Kto korzysta z newsletterów

Czy znasz kogokolwiek, kto subskrybuje newslettery?

Takie pytanie nieraz pojawia się w początkujących w biznesie firmach. Podejmowana jest decyzja, czy korzystać z różnych opcji maili marketingowych, czy całkiem to sobie odpuścić. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki procent społeczeństwa regularnie korzysta z newsletterów. Łowcy promocji, poszukiwacze cennych informacji i ci wszyscy, którzy chcą wiedzieć więcej i szybciej niż pozostali. Newsletter, bez względu na swoją tematykę, to wiadomości u źródła, możliwość bycia na bieżąco z tym, co nas interesuje.

BeeUpdated Article Image

Kto w Polsce korzysta z newsletterów?

Jak myślisz: 5, 10, 20, a może więcej procent Polaków? Badania z wykorzystania poczty elektronicznej dostarczają zaskakujące fakty. Okazuje się, że ponad 70% z nas subskrybuje newslettery. Otrzymujemy ich średnio od kilku do kilkunastu tygodniowo. Najczęściej są to newslettery branżowe oraz informacyjne, a na drugim miejscu programy lojalnościowe. Podium zamykają ogłoszenia o konkursach i kody rabatowe.

Dlaczego ludzie zapisują się do newsletterów?

Subskrypcji zazwyczaj dokonujemy poprzez strony firmowe, a czasami używając mediów społecznościowych. Co przeważa o wyrażeniu chęci dołączenia do kolejnej listy mailingowej? Przytłaczająca większość używa newsletterów ze względu na obiecane korzyści, tzn. akcje promocyjne, kupony, zniżki, czy też unikalne oferty. Pozostali robią to głównie dla interesującej tematyki lub szybkiego dostępu do informacji. Bywa też tak, że sama atrakcyjność strony firmowej skłania internautów do zapisania się.

Kim są nadawcy newsletterów?

Niemal każda branża korzysta z tej formy komunikacji z klientami. Dla nadawców bardzo ważny jest współczynnik otwarć, czyli dane o ilości otworzonych/wyświetlonych maili. Według statystyk najchętniej czytane newslettery pochodzą od firm związanych z nieruchomościami, rozrywką oraz usługami prawnymi. Najrzadziej otwierane natomiast są te od podmiotów z branży usług finansowych. Co ciekawe, często wielkość bazy mailingowej jest odwrotnie proporcjonalna do współczynnika otwarć. Cenniejsze są bazy stosunkowo mniejsze, ale dobrze aktualizowane i pełne zaangażowanych odbiorców.

W jaki sposób czytamy newslettery?

Ponad połowa Polaków używa do tego skrzynki pocztowej na stronie www, prawie jedna trzecia korzysta z aplikacji mobilnych, a mniej niż 10% wykorzystuje programy komputerowe obsługujące pocztę. Pomimo licznych zalet, newslettery mają też słabe punkty m.in.:

  • mieszają się z pocztą prywatną, tworząc „bałagan” w skrzynce;
  • zabierają czas, często niewiele mówiące tytuły zmuszają do klikania w każdy mail;
  • ciężko je segregować i zarządzać nimi.

Odpowiedzią na oczekiwania czytelników jest czytnik do newsletterów BeeUpdated. Zręcznie eliminuje wady oraz podkreśla zalety korzystania z internetowych subskrypcji. W jaki sposób? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć i zyskać większą przyjemność oraz nowe możliwości w przeglądaniu newsletterów – sprawdź BeeUpdated.

BeeUpdated Promo Image