Dlaczego korzystanie z BeeUpdated z perspektywy osoby wysyłającej newslettery może być korzystna

Jak dużo zarabiasz na wysyłanych newsletterach?

Według wielu zestawień mailing przynosi najwyższy zwrot z inwestycji (ROI) spośród wszystkich dostępnych sposobów marketingu. Tak, wszystkich: social media, sieci afiliacyjne, pozycjonowanie w wyszukiwarce, reklamy telewizyjne czy radiowe, to wszystko ustępuje pierwszeństwa poczcie elektronicznej. Średnio za każdą wydaną złotówkę na maile marketingowe firmy otrzymują ponad 30, a część statystyk wykazuje nawet liczby wyższe niż 40. Wyobraź sobie inwestycję, w której ktoś proponuje Ci kilkadziesiąt tysięcy złotych za każdy zainwestowany tysiąc. Słusznie pojawiłyby się wątpliwości, czy to oszustwo i gdzie jest haczyk?

BeeUpdated Article Image

Tworzenie newsletterów to łatwizna...

Wystarczy napisać „mega promocja, sprawdź stronę X i dowiedz się więcej”, czyż nie? Gdyby to było takie proste, to każdy cieszyłby się zwrotem z inwestycji w imponującym stosunku 40:1. Przeciwnie, kreowanie maili marketingowych to sztuka i ciągła adaptacja do zachowań konsumentów.

Wymagane są:

  • wysokiej jakości bazy adresów e-mail (nie zaś kupione za drobne, olbrzymie bazy pełne nieaktualnych danych);
  • przejrzystość treści, ponadprzeciętny styl zarówno tekstów, jak i szaty graficznej;
  • realna wartość dla czytelników, czy to zniżki/rabaty, czy też pożądane informacje;
  • atrakcyjność Twoich usług/produktów/wiedzy, jeżeli tego zabrakłoby, to nawet najbardziej genialne newslettery w końcu doczekałyby się anulowania subskrypcji ze strony użytkowników;
  • dopasowanie do oczekiwań odbiorców, czyli targetowanie, określanie częstotliwości wysyłki itp.

Reszta przychodzi wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Nawet jeśli na początku ROI będzie niskie, warto zwrócić uwagę, że jest to niedroga inwestycja (względem innych form marketingu), co daje czas na eksperymenty i błędy.

Open Rate – proszę, przynajmniej zajrzyj w nasz newsletter

Nasze dopracowane newslettery wysyłamy w świat i z niecierpliwością czekamy na reakcje internautów. Współczynniki otwarć maili (Open Rate) oraz kliknięć w umieszczone tam linki (CTR) są tym, co na początku nas najbardziej interesuje. Czy wiesz, że Europa ma najwyższy Open Rate maili marketingowych wśród kontynentów? Dla Polski jest on także wysoki, gdyż wynosi powyżej 26%. Pytanie, czy Twoje newslettery będą zaniżać, czy może zawyżać ten współczynnik? Dzięki tym wskaźnikom (Open Rate/CTR) można śledzić zaangażowanie klientów, a to już dosyć trafna zapowiedź ewentualnych zysków na poziomie sprzedaży. Najgorzej, jeśli mamy istotne treści do przekazania i nienaganną formę newslettera, a mimo to – niewielu odbiorców w ogóle go otworzy (lub choćby zauważy w przypadku, gdy utknie pomiędzy spamem i resztą maili). Gdyby tak newslettery były widoczne od razu po wejściu na skrzynkę pocztową, przynajmniej częściowo otwarte. Optymalnie, gdyby były wyróżnione na tle innych wiadomości lub chociaż nie mieszały się ze spamem. Przecież to niemożliwe, nie mamy wpływu na to, jak czytelnik odbiera maile. Prawda?

Maksymalizuj zwrot z inwestycji z pomocą BeeUpdated

Mam dla Ciebie dobrą informację. Jest już dostępna aplikacja do newsletterów BeeUpdated. To rodzaj czytnika przeznaczony na komputery oraz urządzenia mobilne. Dzięki niemu użytkownicy mają miejsce przeznaczone wyłącznie na swoje ulubione newslettery. Zapoznają się z ich treścią, gdy tylko włączą aplikację, ponadto mogą je segregować w dowolne kategorie. Nie musisz już więcej przyciągać zainteresowania samym nagłówkiem, teraz możesz użyć do tego celu więcej tekstu i obrazków. Dla nich wygoda, a dla Ciebie pewność, że Twój wysiłek zostanie zauważony. Czytnik stale się rozwija i zdobywa coraz więcej popularności. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości będzie aktywnie promował najlepsze newslettery, a to oznacza dodatkowe miejsce do zdobywania subskrypcji. Już teraz warto zaangażować się w ten projekt i zachęcać swoich klientów do korzystania zBeeUpdated. Pozwoli to zdobyć bazę najbardziej lojalnych i zaangażowanych odbiorców oraz zwielokrotni liczbę faktycznie przeczytanych/wyświetlonych newsletterów.

https://www.campaignmonitor.com/resources/guides/email-marketing-new-rules/

https://blogs.constantcontact.com/email-marketing-statistics/

https://www.getresponse.pl/baza-wiedzy/raporty/email-marketing-statystyki#time-frequency

https://freshmail.pl/blog/skuteczny-email-marketing-czyli-jak-zwiekszyc-roi-p1/

https://blog.hubspot.com/marketing/email-marketing-stats

BeeUpdated Promo Image